Продавець "Спортивний відпочинок" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1289 відгуків
Товари зі знижкоюАкція
Спортивний відпочинок
Контакти
"Спортивний відпочинок"Менеджер
Одеса, Україна
+380 (66) 518-74-78
+380 (66) 518-74-78

Як вибрати спальник?

Як вибрати спальник?

Гарний теплий спальник – запорука добраніч і здорового сну. Міцний сон не менше восьми годин і в повсякденному житті – найкращий спосіб омолодження і гарного настрою; а в похідних умовах, коли витрачається набагато більше фізичних сил, він вкрай важливий для здоров'я і приємних вражень про відпочинок.
Як же так вибрати спальник, щоб він став вашим надійним союзником у відновленні сил?
Основні характеристики спальних мішків, на які слід орієнтуватися, а також те, якими взагалі бувають спальники і чим вони відрізняються, розглянемо нижче.

oll spalniki

Температурний режим

По сезону використання спальні мішки прийнято поділяти на:
- річні – це самі легкі і компактні спальники, але якщо температура вночі опуститься нижче +5°С, в них можна замерзнути;
- міжсезонні – це найбільш універсальні спальники, в них комфортно спати не тільки восени і навесні, але і влітку;
- зимові – це самі теплі спальники, які можуть забезпечити сон при негативних температурах, що досягають навіть - 45°С.

Щоб легше було орієнтуватися при виборі спального мішка, компанії-виробники передбачили маркування, яке вказує нижній і верхня температурні межі комфортного сну, і також температуру-екстрім, при якій спальник може втратити свої теплоізолюючі властивості.
t° Maximum – значення максимальної температури навколишнього повітря, при якій не жарко спати в розкритому спальнику.
t° Comfort – значення мінімальної температури, при якій комфортно спати в закритому спальнику.
t° Extreme – значення екстремально низької температури, при якій спати буде холодно, але без ризику сильного переохолодження.

Розглянемо приклад:

Spalnik temperaturnuj rejum

Слід підкреслити, що температурні дані при виборі спального мішка повинні служити лише приблизними орієнтиром. Показники комфортної та екстремальної температури для кожної людини, сплячого в одному і тому ж спальному мішку, можуть бути різними. Вони залежать від багатьох факторів, але, у першу чергу, від індивідуального температурного сприйняття. Наприклад, одному туристу холодно при +15°С, а інший комфортно почуває себе при +5°С. Крім того, чоловікам властиво виділяти більше тепла, ніж жінкам, тому температурний мінімум спальника для чоловіків може бути приблизно на 5°С нижче, ніж для жінок.

Вага і розмір

Цей параметр особливо актуальне для вело-мандрівників, а також для високогірних туристів. Перспектива економії ваги здається дуже привабливою, але не забувайте, що часто така економія пов'язана з зменшенням теплоти спальника. Все ж краще висипатися кожну ніч і ранок почувати себе свіжим і відпочив, ніж нести рюкзак на 500 грамів менше. Вага спальника вказаний на упаковці.
Підбирайте спальний мішок, який підійде особисто вам по довжині і ширині. До зростання потрібно додавати 20-25 см. тобто, якщо ваш зріст становить 170 см, купуйте виріб, розраховане на 190 див.

Поділяються спальники і за віковими мірками.

• Дитячі спальники - розміром 71х145 сантиметрів. Загальна площа таких мішків зменшена, щоб дитина міг швидше зігрітися з найменшими втратами тепла. Зазвичай вироби випускаються в яскравих і веселих кольорах.
• Підліткові - 73х167 див. Досить вузькі і короткі спальники для юнаків та дівчат або невисоких дорослих.
• Стандарт - приблизно 84х190 див. Це стандартні мішки для дорослих людей з середнім зростанням.

Spalniki po vozrastu
В «боротьбі за компактність» допоможе також компресійний мішок зі стропами для утяжки мішка по довжині. Це дуже корисна річ, яка зменшуєKompressionnuj meshok спальник в об'ємі в складеному вигляді до 40%. Сучасні спальники не вимагають згортання перед упаковкою спальника. Просто засовуйте спальник в компресійний мішок по частинах, мнучи його. Так, не дуже естетично, любителям порядку це може не сподобатися, але у такого способу є одна суттєва перевага перед традиційним: коли спальний мішок згортається, то лінії його вигинів часто повторюються, тому матеріал може злежуватися» і пошкоджуватися.
Зберігати спальники краще в розгорнутому вигляді. Для цих цілей зазвичай навіть є спеціальна петелька. Якщо ви обмежені в просторі і всі шафи вже забиті речами, залишаючи спальник в компрес-мішку, максимально послабити його стропи. Це допоможе зберегти ваш спальник цілим і неушкодженим на протязі довгих років.

Конструкція

Існують три основних види спальних мішків:
• Кокон – це найпопулярніша модель у туристів. Такий спальник відрізняється трапецієподібної формою і звужується до низу. Кокон не тільки дозволяє економити місце в рюкзаку, але і більш щільно облягає тіло туриста, а, отже, краще зберігає тепло. Такі спальні мішки додатково забезпечені капюшоном, утепленим коміром навколо плечей і клапаном, що закриває застібку-блискавку по всій довжині. В спальниках, призначених для експлуатації в екстремальних умовах, нижня частина утеплена ворсовим матеріалом.
• Ковдра – вид спального мішка, який найчастіше купують туристи для нетривалих походів. Ця модель пошита у вигляді мішка прямокутної форми, зручна тим, що туристу в ній можна спати без сорому і в будь-якому положенні. Розстебнувши роз'ємну блискавку, цей спальник можна використовувати як ковдру.
• Комбінований спальний мішок, як випливає з назви, поєднують у собі ознаки спальників, виконаних у формі кокона і в формі ковдри. Такі спальники мають форму прямокутника і забезпечені капюшоном анатомічної форми, який при бажанні можна затягнути за допомогою спеціальної стяжки зі стопором. Об'єднані спальні мішки можна використовувати як звичайне ковдру. Для цього необхідно розстебнути до кінця роз'ємні блискавки.

Konstrukcija spalnikov

Матеріал наповнювача

Синтепон і полартек. Штучні утеплювачі являють собою неткане полотно з нескінченного синтетичного порожнього волокна. Тобто це тSinteponака тонка «макаронина» має одне або кілька внутрішніх отворів. Такі спальники простіше у догляді, т. к. їх набагато простіше прати і після цього істотно швидше сушити, вони, на відміну від пухових, не гниють і абсолютно не гігроскопічні. До того ж, вони значно дешевше.

Пухові спальники теплі і дуже легкі. Займають мало місця, природні, приємні у використанні, однак мають один значний Puh2недолік – не сушаться в похідних умовах і не гріють в мокрому вигляді. Дощова походу зможе зіпсувати вам задоволення від подорожі – крім того, що вам буде холодно, ваш спальник ще і помітно поважчає.
Найпопулярніші на сьогоднішній день матеріалів – сучасних синтетичних наповнювачів, таких Hollowfiberяк Hollowfiber-1, Thermoloft-6, Micro-loft, QualloFIL. Мішки з наповненням порожнистими синтетичними волокнами трохи важче і дорожче пухових, але вони не бояться вологи, оскільки запросто висушуються біля багаття або при сонячній вітряної погоди. Ще одним незаперечним для багатьох перевагою нетканих матеріалів є їх антиалергенність.

Тканини покриття

В якості зовнішнього матеріалу для спальників найчастіше використовуються різні модифікації нейлон (nylon). Виняток - пухові спальники, для них були створені спеціальні тканини (Pertex, Ultrex та інші), які оптимально "тримають" пух. Це вітрозахисні, водостійкі і надзвичайно тканини повітропроникні.
На зовнішню тканину пухових і, рідше, синтетичних спальників іноді наноситься спеціальна мембрана, яка захищає її від проникнення вологи всередину і при цьому дозволяє тканини "дихати", тобто відводити вологу від тіла назовні. Такий тип тканини називається Dry-Loft.
Внутрішню поверхню спальника виконують або із синтетичних тканин або з бавовни або льону. Для жаркої пори року краще зупинитися на останньому варіанті. Якщо ви спите в одязі, то і синтетика цілком підійде.

Додаткові елементи

• Анатомічний капюшон, комір і стяжка. Елементи, які надійно захищають голову і шию від замерзання і не дозволяють холодному повітрю проникнути всередину спальника.
• Блискавка. Запобігання «закушування» тканини блискавкою забезпечується спеціальною захисною стрічкою, підшитий зсередини. Це дозволяє уникнути пошкодження блискавкою захисного покриття на тканині або розриву тканини. Спеціальні люмінесцентні власники собачки блискавки допоможуть вам легко і швидко відкривати і закривати спальник навіть у повній темряві. Захисний внутрішній клапан, що йде по всій довжині блискавки, наповнений утеплювачем і захищає від проникнення всередину холодного повітря. А ще для утеплення допоможе фіксація замку блискавки.
Якщо застебнути блискавку до верху, а потім закрити на «липучку» спеціальну стрічку у каптура, то замок виявиться зафіксованим і вночі випадково не відкриється. Також зручно, коли кінці блискавки захищені додатковим внутрішнім малим поперечним клапаном, щоб холодне повітря не міг проникати в ножну частина спальника.
• Утеплення ніг. Збільшені секції з посиленою набивкою в ножний частині спальника дозволять ніг швидко зігрітися.
Спальний мішок, без сумнівів, є одним з найважливіших елементів обладнання, який варто вибирати з особливою ретельністю. Але ця стаття не буде повною без згадки інших речей, які роблять наш сон у наметі глибоким і спокійним.

Вкладиш для спальника
Багато туристів користуються вкладишем для спальника. Дуже зручна й вигідна річ, в першу чергу тим, що немає необхідності часто прати спальник. Vkladush dla spalnikaЦе продовжує службу спальника і одночасно, забезпечує чистоту і гігієнічність.

Вкладиші зараз виготовляють з таких матеріалів:
• Бавовна. Дешевий, трохи важче і об'ємніше, ніж інші варіанти, зате натуральний матеріал.
• Мікрофайбер/фліс. Синтетика, але приємна на дотик. Добре вбирає вологу.
• Deuter T/C. Бавовняно-поліестерова тканина.
• Шовк. Легкий, натуральний, компактний. Єдиний недолік - дуже дорогий.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner